Çubukcu ' nun verdiği bilgiye göre , yeni düzen ile 2010-2011 öğretim yılında 6 . sınıfa başlayan öğrenciler sınava girmeyecek . Bu öğrenciler , 2011-2012 yılında da 7 . sınıf öğrencisi olarak yine sınava katılmayacak .
Bu yıl SBS ' ye girmiş olan 6 . sınıf öğrencileri eski sisteme uygun olarak 7 . ve 8 . sınıfta SBS ' ye girecekler . Bu yıl 7 . sınıfta olup SBS ye katılan öğrenciler önümüzdeki yıl eski sisteme uygun olarak orta öğretimlerine devam edecek .