CHP’li Marmaris Belediyesi’ne haciz şoku: Başkan Acar Ünlü duyurdu!

CHP’li Marmaris Belediyesi’ne haciz şoku: Başkan Acar Ünlü duyurdu!

Cumhuriyet Halk Partili Marmaris Belediyesi hacizlik oldu. Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, ciddi borç yükünde olan belediyenin haciz endişesiyle karşı karşıya geldiğini duyurdu. Ünlü, haciz gelmemesi endişesiyle, 6 arsa ve bir meskenin satılması için meclisten izin alındığını duyurdu!

Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, Marmaris Belediye Meclisi'nin Temmuz Ayı 6. Olağan Toplantısı'nda kabul edilen 'Belediye mülkiyetinde bulunan taşınmazların satışı konusunda izin verilmesi' ile ilgili açıklama yaptı.

Marmaris Belediyesinde geçmiş dönemden devralınan borcu ödeyebilmek için 3 aydan bu yana yoğun bir gayret içerisinde olduklarını belirten Başkan Ünlü, belediyeye ek kaynak oluşturmak için arayışımızı sürdürdüklerini kaydetti.

BELEDİYENİN BORCU ÇOK YÜKSEK

Borcun çok yüksek olduğuna değinen Acar Ünlü, 'Ancak borcun çok yüksek olması, ekonomik sıkıntı içinde olan vatandaşların belediyeye yapması gereken vergi ve benzeri ödemelerini yapamaması ve daha önce belediyeye kaynak sağlayan yerlerin Marmaris Mal Müdürlüğü tarafından sözleşmelerinin yenilenmemesi gibi nedenler elimizi kolumuzu bağlamaktadır' dedi.

CHP’li Marmaris Belediyesi’ne haciz şoku: Başkan Acar Ünlü duyurdu!

MARMARİS BELEDİYESİ HACİZLE KARŞI KARŞIYA

Marmaris Belediyesinin, borçlardan dolayı hacizle karşı karşıya olduğunu vurgulayan Ünlü, 'Bu olumsuz ekonomik tablonun yanında işin bir de hakikat boyutu var. Belediye'nin Marmaris'e daha iyi bir hizmet sunabilmesi için öncelikle kendisinin ayakta durabilmesi gerekmektedir. Bunun için de Marmaris için gece gündüz demeden emek harcayan personelin evine ekmek götürmesi, belediyemizin hacizlerle karşı karşıya gelmemesi elzemdir. Bunun yanında iş yaptığımız ve borçlu olduğumuz esnaf kardeşlerimizin de rahat nefes alabilmesi için tez zamanda bir kaynak bulunmalıdır. Biz sürece müdahale etmediğimiz taktirde belediyenin malları haciz yoluyla çok daha düşük fiyatlara satılacak. Burada iki yöntem var; ya mal satan yönetim olmayız diyerek süreci akışına bırakıp kenarda durup izleyeceğiz ya da Marmaris halkı adına konuya müdahil olup yaşanacak zararı minimize edeceğiz' ifadelerini kulandı.

'SATIŞ İÇİN İZİN ALDIK'

Mülkiyeti belediyeye ait olan taşınmazları için meclisten izin aldıklarını kaydeden Ünlü sözlerine şöyle devam etti: 'Biz bu işin akışına bırakılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Firmaların haciz yaparak 3 – 5 kuruşa satacağı mallarımızı irademizi koyarak değerinde satış yaptırabilir; böylece hem malımızın değerini korumuş hem de o haciz masraflarının altına girmeyerek belediyeye yük getirmemiş oluruz.

Bu kapsamda belediyemizin dolayısıyla Marmaris'imizin mağduriyet yaşamaması için aldığımız mevcut önlemlerin yanında; ileri ki aşamalarda yapılabilecek eylem planlarının analizi için Temmuz ayı meclis toplantımızda; mülkiyeti belediyemize ait olan bazı taşınmazların satışı ile ilgili belediye meclisimizden izin aldık. Umarız ki bunlara gerek kalmaz. Ama buradaki öncelikli amaç elimizdeki yerlerin işin uzmanları tarafından fizibilitesinin yaptırılması ve herhangi bir olumsuz durum karşısında hazırlığımızın olması. Burada bir art niyet yok, aksine belediyeyi zarara uğratmamak için verilen bir çaba var. Çünkü içinde bulunduğumuz durum bizleri ivedilikle bir yanda da farklı önlemleri düşünmeye sevk etmektedir.

CHP’li Marmaris Belediyesi’ne haciz şoku: Başkan Acar Ünlü duyurdu!

MARMARİS'İN MENFAATLERİ GÖZÖNÜNDE

Her konu siyasete malzeme yapılabilir ama Marmaris'in menfaatleri göz önüne alındığında bunun siyaset üstü bir nokta olduğuna inanıyoruz. Geçmişin hatalarının ve yanlışlarının farkında olan bizler, bu konuda son derece hassas ve dikkatli olacak; hataya mahal vermeyeceğiz. Bundan emin olabilirsiniz. Sizden aldığımız yetkiyi yanlış yerde kullanmayacağız. Her şey sizlerin bilgisi dahilinde, adil, açık ve şeffaf olacak. Şunu unutmayın ki; attığımız her adımı Marmaris'in geleceği için atacağız. Bizleri anlayışla karşılayacağınıza inanıyor, hepinize aydınlık dolu günler diliyorum.'
Ana Sayfa
Manşetler
Video
Yenile