CHP'li Turgut son olarak Silifke Meydanı'nda bulunan bayrak anıtını da geçtiğimiz günlerde sökerek ormanlık alanda bulunan şantiyeye attı. Ormanlık alana atılmış halde Ay yıldızı gören vatandaşlar, bayrağın simgesine yapılan bu harekete tepki gösterdi.
![CHP yine şaşırtmadı! Türk Bayrağı Anıtı kaldırıldı vatandaş ateş püskürdü!](https://images.beyazgazete.com/haber/2024/5/13/0x0-chpli-belediyenin-ilk-icraat-turk-bayragi-anitini-kaldirmak-1715589882011.jpg)
MHP'li Belediye Başkanı Sadık Altınok'un yaptığı Silifke'lilerin gözdesi haline gelen ilçesinin göbeğinde ki 'Türk Bayrağı Anıtı'nı, görevi devralan CHP'li Belediye Başkanı Mustafa Turgut göreve geldikten sonra kaldırıp belediyenin asfalt şantiyesinde yere atıldığı ortaya çıktı.
![CHP yine şaşırtmadı! Türk Bayrağı Anıtı kaldırıldı vatandaş ateş püskürdü!](https://images.beyazgazete.com/haber/2024/5/13/0x0-chpli-belediyenin-ilk-icraati-turk-bayragi-anitini-kaldirmak-1715589016403.jpg)
'SİLİFKE DÜŞMAN İŞGALİNE UĞRASAYDI, ANCAK BENZERİ BİR MANZARA YAŞANABİLİRDİ'
Silifkeliler sosyal medyadan olaya tepki gösterdi. Tepki gösteren vatandaşlardan biri sosyal medya hesabından 'Mart 2024 Belediye seçimlerinde Mersin/Silifke Belediye yönetimi MHP'den CHP'ye geçmiştir. İlçe merkezine MHP'li idare zamanında dikilen ay yıldızlı anıt, CHP idaresi tarafından sökülerek ormana atılmıştır. Silifke düşman işgaline uğrasaydı ancak benzeri bir manzara yaşanabilirdi. Silifkeliler nasıl seçiminizden memnun musunuz?' diyerek tepkisini gösterdi.
Diğer bir vatandaş ise; 'Arkadaşlar, Silifke Belediyesi'nde ay yıldızlı anıt CHP'li belediye kaldırmış lütfen sesiz kalmayalım bunu yayalım yerine konsun' diyerek tepkisini anlattı.
![CHP yine şaşırtmadı! Türk Bayrağı Anıtı kaldırıldı vatandaş ateş püskürdü!](https://images.beyazgazete.com/haber/2024/5/13/0x0-chpli-belediyenin-ilk-icraati-turk-bayragi-anitini-kaldirmak-1715589017224.jpg)