'ÜYELERİMİZİ İŞLERİNE İADE EDİN'
Hizmet İş Sendikası Başkanı Kahraman, DEM Partili belediyelere çağrıda bulunarak şöyle dedi: 'Bugün tek ses tek yürek, baskıcı yönetim politikası benimseyenlere buradan yüksek sesle çağrı yapıyoruz. Üyelerimizi işlerine iade edin! Meydanlardan ağzınızdan düşürmediğiniz adaletin gereğini yapın, emekçilerin ekmeğinden elinizi çekin! Emekçilerin iki eli yakanızdadır!
Bu kadim topraklara hizmet eden emekçilere ve ailelerine borcunuz var, unutmayın! Bu altı belediye yönetimlerine soruyoruz; Partinizin 2024 yerel seçimler bildirisinde yer alan 'Emeğin Kentlerini Kent Emekçileriyle Kuracağız!' ifadesini hatırlıyor musunuz? Emeğin kentlerini kent emekçilerini işsiz bırakarak mı kuracaksınız? Bu zulme derhal son verin! Bu altı DEM Partili belediyenin tek zulmü işçi kıyımlarıyla sınırlı kalmadı. İşlerine davam eden üyelerimiz sürgünlere, haklarını gasplarına, sendika değiştirme baskılarına maruz bırakılmaktadır.'
ÇALIŞANLARA MOBBİNG
Çalışanlara baskı bir tutumun sergilendiğini ifade eden Kahraman, 'Diyarbakır' deki DEM'li belediyelerde sendika üyelerimize yönelik açık bir ayrımcılık yaparak onları ötekileştirme, yetkilerini ellerinden alma, kadrolu yönetici pozisyonunda olanları pasife çekme, yer değişiklikleri yapma, kadroya uygun olmayan sınıfta görevlendirme gibi yollara başvurarak mobbing uygulandığını görüyoruz' ifadelerini kullandı