İBB skandallara doymuyor! Kura çekiminde hile yapıldı!

İBB skandallara doymuyor! Kura çekiminde hile yapıldı!

CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde büyük skandal... KİPTAŞ Tuzla Aydınlıkevler projesinin kura çekiminde yapılan “manipülasyon” kameralara yansıdı.

CHP'li İBB dar gelirli aileleri ev sahibi etmek için aylardır reklamını yaptığı KİPTAŞ Tuzla Aydınlıkevler kura çekimi sonuçları açıklandı.

İBB kura çekimini daha önce 5 Ocak olarak duyurmasına rağmen KİPTAŞ Aydınlıkevler projesinin kura çekimi bugün saat 11.00'de canlı yayınla gerçekleştirildi.

KURA ÇEKİMİNDE HİLE YAPILDI
Soldan 3. sıradaki kurayı çeken kadın topların yazıldığı numaraya bakıp torbaya attıktan sonra bir kez daha top çekmesi kameralara yansıdı.

İBB skandallara doymuyor! Kura çekiminde hile yapıldı!

2+1 ve 3+1 dairelerin hak sahipleri yerine belirlenen isimlere mi verileceği şüphesi kura çekimine damga vurdu.

İMAMOĞLU ORTAYA ATTIĞI İDDİAYLA KURA ÇEKİMİNDEKİ SKANDALI ÖRTMEK Mİ İSTEDİ?
Skandal gündeme bomba gibi düşerken kura çekimi sonrası iktidarı suçlayan CHP'li Ekrem İmamoğlu elinde hiçbir belge ve kanıt olmadan, 'Ne kadar sosyal konut gerekiyorsa biz hazırız. Ancak önümüzde engeller var. Önceki dönemde KİPTAŞ'a yüksek fiyattan satın aldırdıkları imarlı arsayı dahi bizim dönemimizde meclisteki çoğunluklarını kullanarak proje yapmamamız için yeşil alana çevirdiler.' iddiasını ortaya attı.
Ana Sayfa
Manşetler
Video
Yenile